جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / اقتصادی / اقتصاد داخلی / تولید نفت ایران ۱۹ درصد افزایش یافت

تولید نفت ایران ۱۹ درصد افزایش یافت

تولید نفت ایران ۱۹ درصد افزایش یافت

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-12-25 07:36:55Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

اقتصاد > انرژی – همشهری آنلاین:
سازمان اطلاعات انرژی امریکا گزارش داد که تولید نفت ایران در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد قابل توجه تقریبا ۱۹ درصدی روبرو شده است.
مهر به نقل از پایگاه خبری ترند نوشت: سازمان اطلاعات انرژی آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد، تولید نفت ایران از نخستین ماه سال جاری میلادی تا سپتامبر یعنی ظرف مدت ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی با ۱۸.۸ درصد افزایش به ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار بشکه در روز رسید.

بر اساس این گزارش، تولید نفت ایران به همراه میعانات گازی در ماه سپتامبر به ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از رشد ۸۷۰ هزار بشکه‌ای در روز برخوردار است.

این نهاد رسمی آمریکایی در گزارش خود آورده که تولید نفت ایران در ماه سپتامبر، بیشترین رقم از دهه ۱۹۸۰ میلادی به بعد می‌باشد.

در همین حال، ایران حجم نفت خام و میعانات گازی خود را به طور جداگانه در ماه سپتامبر اعلام نکرد اما بر اساس گزارشات اوپک و سازمان اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت خام ایران در ماه سپتامبر در حدود ۳ میلیون ۶۵۰ هزار بشکه در روز بوده است.

همچنین انتظار می‌رود صادرات نفت سنگین ایران با گرید جدید تا سه سال آینده به ۷۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کند.

در گزارش سازمان اطلاعات انرژی آمریکا عنوان شده که ایران قصد دارد تولید نفت خود را ظرف مدت ۲ تا ۳ سال آینده به ۵ میلیون بشکه در روز افزایش دهد یعنی حداقل بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به سال ۲۰۱۰ میلادی.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار