چهارشنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / گیلان / توقیف ۲۹ هزار موتورسیکلت متخلف در گیلان

توقیف ۲۹ هزار موتورسیکلت متخلف در گیلان

توقیف ۲۹ هزار موتورسیکلت متخلف در گیلان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از توقیف ۲۹ هزار و ۴۱۸ موتورسیکلت متخلف از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان خبر داد.

محمدرضا محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه بیشترین تصادفات درون‌شهری بین ساعت‌های چهار بعد از ظهر تا ۱۰ شب اتفاق می‌افتد اظهار کرد: پلیس برنامه‌هایی برای کنترل تصادفات در ساعت‌های پر تردد در نظر گرفته است.

وی به دلیل تصادف‌های درون‌شهری در گیلان اشاره کرد و افزود: توجه نکردن به جلو و رعایت نکردن حق تقدم از دلیل‌های اصلی تصادفات درون‌شهری در استان است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان با بیان اینکه ۴۰ درصد از قربانی‌های حوادث رانندگی افراد ۷۰ تا ۸۰ ساله هستند، تصریح کرد: ۴۰ درصد از تلفات جاده‌ای مربوط به عابران پیاده است.

محمدی از هوشمندسازی شهر رشت به‌زودی خبر داد و بیان کرد: رانندگان متخلف دیگر محل امنی برای تخلف پیدا نمی‌کنند.

وی به رصد تخلفات رانندگی توسط ۵۰۰ دوربین در گیلان اشاره کرد و گفت: نیمه نخست سال ۹۶ دوربین‌های رصد تخلفات رانندگی در استان فعال می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان با اشاره به تعداد تخلفات رانندگی در استان، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۸۱۲ هزار و ۱۸۵ مورد تخلف رانندگان اعمال قانون شده و از این تعداد ۱۹ هزار و ۴۱۸ خودرو به پارکینگ منتقل شده است.

محمدی از توقیف ۲۹ هزار و ۴۱۸ موتورسیکلت متخلف از ابتدای امسال تاکنون در گیلان خبر داد و یادآور شد: برخورد قاطع با رانندگان متخلف در دستور کار پلیس راهنمایی و رانندگی است.

وی، نقش آموزش در کاهش تصادفات رانندگی را برجسته دانست و اظهار کرد: موضوع انشانویسی در مورد ترافیک برای نخستین مرتبه در مدارس ابتدایی گیلان انجام شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از کاهش هشت درصدی شماره‌گذاری موتورسیکلت از ابتدای امسال تاکنون در استان خبر داد و گفت: امسال با افزایش ۱۶ درصدی شماره‌گذاری وسایل نقلیه دیگر در گیلان مواجه هستیم.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار