Paste your Google Webmaster Tools verification code here
شنبه , ۲۱ تیر ۱۳۹۹
عناوین خبر
خانه / گیلان / توسعه آبزی‌پروری در گیلان مهم‌ترین‌ برنامه راهبردی شیلات است

توسعه آبزی‌پروری در گیلان مهم‌ترین‌ برنامه راهبردی شیلات است

توسعه آبزی‌پروری در گیلان مهم‌ترین‌ برنامه راهبردی شیلات است

 

مدیرکل شیلات استان گیلان ‌گفت:‌ توسعه آبزی‌پروری از مهم‌ترین محورهای فعالیت شیلات گیلان در جهت تحقق اهداف و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است.

اسحاق شعبانی اظهار داشت:‌ شیلات استان گیلان برای حرکت در مسیر راهبردی اقتصاد مقاومتی توسعه فعالیت‌های آبزی‌پروری را در دستور کار خود قرار داده و در این راه از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با جدیت حمایت می‌کند.

مدیرکل شیلات گیلان با ابراز این نکته که برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی فعالیت‌های شیلات استان به جای دریا بر محور آبزی‌پروری متمرکز شده است افزود: تولید آبزیان در آب‌های شور دریا و یا تولید در آب‌های شیرین خشکی از جمله روش‌های متداول آبزی‌پروری در ایران است.

‌‌شعبانی به آمار افراد و متقاضیانی که قصد سرمایه‌گذاری در طرح‌های آبزی‌پروری دریایی را دارند اشاره کرد و بیان داشت:‌ در حال حاضر حدود ۱۱۵ نفر در استان گیلان متقاضی انجام سرمایه‌گذاری در حوزه تولید ماهی در قفس شده‌ و طرح‌های خود را ارائه داده‌اند.

وی از احراز شرایط ۹۲ نفر از متقاضیان فعالیت در حوزه تولید ماهی در قفس خبر داد و تصریح کرد:‌ از این تعداد افرادی که تاکنون توانمندی آن‌ها برای ورود به حوزه آبزی‌پروری دریایی توسط شیلات گیلان محرز شده ۲۰ نفر پروانه تأسیس و ۲۵ نفر نیز موافقت اصولی دریافت کرده‌اند.

مدیرکل شیلات گیلان برخی از طرح‌های پرورش ماهی در قفس گیلان را برشمرد و عنوان کرد:‌ پروژه تولید ماهی در قفس یا همان آبزی‌پروری دریایی انبارسر کیاشهر‌ به ظرفیت ۵۰۰ تن، پروژه ۵۰۰ تنی بندرانزلی و مجموعه هزار و ۸۰۰ تنی در لیسار تالش از جمله این واحدها هستند.

شعبانی به سایر مجموعه‌های تولید ماهی در قفس گیلان اشاره کرد و ابراز داشت:‌ مجموعه تولیدی زیر مجموعه بنیاد شهید گیلان در حوزه جفرود با استقرار ۲۰ حلقه قفس در دریا به ظرفیت هزار تن و مجموعه‌های ۵۰۰ و ۲۵۰ تنی در منطقه کیاشهر از دیگر این واحدها به‌شمار می‌روند.

وی با اعلام این خبر که تا پایان امسال ظرفیت تولید ماهی در قفس گیلان به حدود ۴ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تن می‌رسد افزود:‌ شیلات استان گیلان برای راه‌اندازی بیشتر این طرح‌ها توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تلاش می‌کند موانع موجود در این مسیر را برطرف کند.

مدیرکل شیلات گیلان به یکی از مشکلاتی که فعالان حوزه پرورش ماهی در قفس استان با آن مواجه هستند اشاره کرد و اظهار داشت:‌ نبود سایت‌های پشتیبان یا همان معبر مناسب برای ورود به دریا از جمله موانعی است که باید راهکارهای لازم جهت رفع آن اندیشیده شود.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی
رفتن به نوار ابزار