Paste your Google Webmaster Tools verification code here
دوشنبه , ۷ بهمن ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / بین المللی / توافق طرفین فلسطینی و اسرائیلی برای بازنگری در مکانیسم بازسازی غزه

توافق طرفین فلسطینی و اسرائیلی برای بازنگری در مکانیسم بازسازی غزه

توافق طرفین فلسطینی و اسرائیلی برای بازنگری در مکانیسم بازسازی غزه

 

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه از توافق دو طرف فلسطینی و اسرائیلی‌ درباره بازسازی غزه با هدف بهبود اوضاع نامساعد این شهر خبر داد.

به گزارش همیار مردم ، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، نیکولای ملادینف، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه پس از نشست سه جانبه با رامی حمدالله، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین و یؤاف مردخای، مسئول هماهنگی عملیات‌های دولت صهیونیستی از توافق جدید میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها جهت بررسی مشترک مکانیسم بازسازی غزه با هدف بهبود وظایف و شفاف سازی آن خبر داد.

در این نشست حاضران بر راه‌های پایان بخشیدن به بحران‌های نوار غزه تمرکز داشتند.

ملادینف در بیانیه مطبوعاتی خود بر وجود شاخص‌های مثبت برای بهبود وضعیت ناگوار ساکنان نوار غزه اشاره کرد و گفت: احساس می‌کنم که نشست سه جانبه‌ای که برگزار شد،تا حد زیادی مشوق بود.

این مسئول سازمان ملل همچنین تاکید کرد که در این نشست سه جانبه بر نیاز مبرم و فوری جهت پایان دادن به عملیات بازسازی خسارات مالی ناشی از جنگ سال ۲۰۱۴ میلادی در غزه و تسهیل راه‌حل‌های حیاتی برای تامین نیازها در بخش‌های برق، آب و بهداشت تاکید کردند.

طرف‌های مربوطه در غزه و آسیب دیدگان از جنگ اخیر از ضعف مکانیسم بازسازی غزه که مسئول بازسازی منازل ویران شده در جنگ ۲۰۱۴ بود، شکایت کرده‌اند و به این دلیل تاکنون تکمیل بازسازی ۴۰ درصد از این خانه‌های ویران شده، ناتمام مانده است.

این مکانیسم در پاسخ به شروط اسرائیلی‌ها، محدودیت‌های شدیدتری را برای انتقال مصالح ساختمانی به غزه اعمال کرده است.

الحمدالله در این نشست به بررسی شماری از اقدامات فوری جهت بررسی وضعیت غزه پرداخت و از تلاش‌های صورت گرفته برای بازسازی بخش تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین حمایت کرد.

سازمان ملل پیشنهاداتی را به منظور فعالیت اقتصادی در غزه مطرح کرد و ملادینف در این نشست به بررسی شروط خواسته شده برای رشد و توسعه فلسطین و حمایت از آن پرداخت.

این دیدار سه جانبه روز چهارشنبه در شهر رام‌الله برگزار شد و از هیچگونه پوشش رسانه‌ای برخوردار نبود.

از سوی دیگر استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد: شرایط انسانی در غزه به دلیل بسته شدن معابر، بحران کمبود کمک‌های مالی سازمان امداد و کار “آنروا” و اختلافات داخلی ناگوار است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوار ابزار