یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / روزنامه کیهان / تمام سناریوهای اسرائیل برای شکست حزب‌الله به بن‌بست خورده است

تمام سناریوهای اسرائیل برای شکست حزب‌الله به بن‌بست خورده است

تمام سناریوهای اسرائیل برای شکست حزب‌الله به بن‌بست خورده است

یک مقام امنیتی سابق رژیم صهیونیستی اعتراف کرد تمام سناریوهای اسرائیل برای شکست دادن حزب‌الله با بن‌بست مواجه شده است.

پس از پیروزی‌های محور مقاومت در سوریه به ویژه بعد از بازپس‌گیری حلب، یکی از مهم‌ترین نظریه‌پردازان استراتژیک رژیم صهیونیستی یعنی «موشه آرنز» وزیر امنیت سابق این رژیم نیز به ناتوانی اسرائیل در مقابله با حزب‌الله اذعان کرد.
به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه لبنانی «الاخبار»، وی به دو سناریو از سناریوهای پیش روی اسرائیل در مقابله با حزب‌الله اشاره می‌کند. گزینه اول انجام اقدامات نظامی بازدارنده بر علیه حزب‌الله لبنان و گزینه دوم تلاش برای‌جلوگیری توانمند‌سازی حزب‌الله است که هر یک از این دو سناریو به دلیل مشکلات مربوط به عدم آمادگی جبهه داخلی اسرائیل در تقابل با ناوگان موشکی حزب‌الله لبنان، با بن‌بست مواجه شده است. به گفته «آرنز» همین ملاحظات موجب شده که تصمیم‌گیرندگان سیاسی و امنیتی تل‌آویو تسلیم شوند و پس از جنگ ۲۰۰۶ از پناه بردن به گزینه جنگ دست برداشته و به دنبال معادله بازدارندگی متقابل در برابر حزب‌الله لبنان باشند. این تحلیلگر صهیونیست همچنین به فعالیت سامانه‌های رهگیری موشکی نظیر «گنبد آهنین» و «تیر داود» اشاره و اذعان کرد که این سامانه‌ها در برابر حملات موشکی حزب‌الله قادر به ایجاد چتر حمایتی برای تمامی عمق سرزمین‌های اشغالی نخواهد بود.
تحلیلگران معتقدند که اسرائیل در طول تاریخ موجودیت خود هرگز با چنین توانمندی از سوی گروه‌های مقاومت رو‌به‌رو نبوده است و این همان چیزی است که سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان بارها به آن اشاره و تاکید کرده است که اسرائیل از خانه عنکبوت هم سست‌تر است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار