Paste your Google Webmaster Tools verification code here
دوشنبه , ۷ بهمن ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / بین المللی / تماس تلفنی اردوغان با ملک سلمان و ماکرون درباره نتایج نشست سوچی

تماس تلفنی اردوغان با ملک سلمان و ماکرون درباره نتایج نشست سوچی

تماس تلفنی اردوغان با ملک سلمان و ماکرون درباره نتایج نشست سوچی

پادشاه عربستان در جریان تماس تلفنی رئیس جمهوری ترکیه در جریان آخرین تحولات منطقه و در راس آن سوریه قرار گرفت.

به گزارش همیار مردم به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان شب گذشته تماس تلفنی‌ای از جانب رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه دریافت کرد و طی آن دو طرف به بررسی روابط دوجانبه، تحولات منطقه و تلاش‌های صورت گرفته در راستای آن پرداختند.

اردوغان، پادشاه عربستان را در جریان تلاش‌ها جهت حل بحران سوریه در چارچوب نشست آستانه و نشست سه جانبه سوچی قرار داد.

رئیس جمهوری ترکیه و پادشاه عربستان در جریان این گفت‌وگوی تلفنی به بررسی شماری از پرونده‌ها و در راس آن آخرین تحولات سوریه پراختند.

چهارشنبه گذشته در سوچی با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران راه‌های همکاری جهت حل و فصل درگیری‌های سوریه بررسی شد.

این در حالی است که اردوغان تماسی تلفنی نیز با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه داشت و هر دو بر تمامیت ارضی سوریه و تسلط نیافتن هیچ گروه تروریستی دیگری بر مناطق آزاد شده، تاکید کردند.

اردوغان، ماکرون را در جریان “نتایج نشست سوچی” قرار داد و هر دو بر اهمیت برگزاری انتخابات عادلانه در سوریه با نظارت سازمان ملل تاکید کردند.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوار ابزار