پنج شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / علمی / بررسی علمی به تدوین سند آمایش سرزمینی کمک می‌کند

بررسی علمی به تدوین سند آمایش سرزمینی کمک می‌کند

بررسی علمی به تدوین سند آمایش سرزمینی کمک می‌کند

 

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) گفت: بی‌شک بررسی و پیگیری بر مبنای علم و فناوری می‌تواند ما را در تدوین سند آمایش سرزمینی رهنمون کند.

به گزارش همیارمردم؛ آئین افتتاحیه اولین همایش ملی آمایش علم و فناوری با حضور مسئولان کشوری و روسای سازمان‌های برنامه‌ و بودجه کشور، صاحب‌نظران و اساتید حوزه علم و فناوری در سالن اجتماعات شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.

سید ابوالحسن نائینی در این مراسم با بیان اینکه امروزه هر حرکت پایدار نیازمند علم و فناوری است، اظهار کرد: دیگر روش‌های سنتی پاسخگوی نیاز جامعه نیست از این‌رو پرداختن به موضوعات مختلف بر مبنای علم و فناوری یکی از شاخص‌ها و معیارهای توسعه‌یافتگی به شمار می‌رود.

وی افزود: منظور از آمایش پرداختن به‌ نوعی برنامه‌ریزی بلندمدت است که برای تحقق آینده مطلوب به کار می‌رود.

نائینی تصریح کرد: این همایش به دنبال گردآوردن پژوهشگران و صاحب‌نظران حوزه علم و فناوری و ایجاد زمینه گفت‌وگو بین تجربه و علم است.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تصریح کرد: بی‌شک بررسی و پیگیری بر مبنای علم و فناوری می‌تواند ما در تدوین سند آمایش سرزمینی رهنمون سازد.

این مسئول آغاز فعالیت اولین همایش ملی آمایش علم و فناوری را از تیرماه سال ۹۵ عنوان کرد و افزود: در طول اعلام فراخوان، ۷۵ مقاله به دبیرخانه ارسال شد که از این مقالات ۶۱ مقاله پذیرش برای چاپ، ۱۳ مقاله در قالب پوستر و ۲۰ مقاله هم در قالب پنل‌هایی طی همایش عرضه خواهد شد.

نائینی در پایان خاطرنشان کرد: اولین همایش ملی آمایش علم و فناوری می‌تواند به الگویی برای سطح کشور تبدیل‌شده و نتایج خوبی را هم برای استان‌ها به همراه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این همایش یک‌روزه پنل‌های تخصصی با محوریت آمایش علم و فناوری توسط صاحب‌نظران ارائه خواهد شد.

اسینا

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار