جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / گیلان / برخورد قاطع یگان حفاظت محیط زیست گیلان با زمین‌خواران تالابی در انزلی

برخورد قاطع یگان حفاظت محیط زیست گیلان با زمین‌خواران تالابی در انزلی

برخورد قاطع یگان حفاظت محیط زیست گیلان با زمین‌خواران تالابی در انزلی

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از برخورد قاطع این یگان با زمین‌خواران تالابی در انزلی خبر داد و گفت: بیش از پنج هکتار اراضی شناسایی شده در دست زمین‌خواران حرفه‌ای و سودجو در محدوده تالاب بین‌المللی انزلی آماده آزادسازی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، ساسان اکبری‌پور پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از وضعیت آزادسازی اراضی تالابی در محدوده تالاب بین‌المللی انزلی اظهار کرد: در سال‌های اخیر تعدادی از زمین‌خواران حرفه‌ای سودجو و فرصت‌طلب با همکاری افراد بومی و محلی اقدام به تصرف غیرقانونی اراضی ملی و پر ارزش تالاب انزلی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه یگان حفاظت محیط زیست گیلان با متصرفان اراضی ملی و تالابی در محدوده تالاب بین‌المللی انزلی قاطعانه برخورد کرد، افزود: با توجه به ارزش بالای اقتصادی زمین‌های تالابی برای کشت و کار و درختکاری و ایجاد مکان‌های گردشگری سودجویان اقدام به تصرف این اراضی کرده بودند که با تلاش‌های صورت گرفته پنج هکتار از راضی تالابی از متصرفان غیرمجاز شناسایی شده و آماده بازپس‌گیری است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با تصریح بر اینکه پرسنل این یگان با آموزش مسؤولان پاسگاه حوزه مناطق تحت مدیریت خود و اعزام کارشناسان از استان امکان هرگونه تصرف جدید را با تمام قوا رصد کرده‌ و طبق وظایف سازمانی خود از این عمل ممانعت می‌‌کند، یادآور شد: تاکنون ۳۶ نقطه جغرافیایی بیش از پنج هکتار که به صورت غیرقانونی در اختیار افراد قرار دارد شناسایی شده و اقدام‌های لازم برای بازپس‌گیری اراضی به شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان صورت گرفته است.

وی حفاظت از اراضی ملی و تالابی را جزو وظایف مهم یگان حفاظت محیط زیست عنوان کرد و متذکر شد: یگان حفاظت محیط زیست گیلان قاطعانه با متصرفان غیرمجار اراضی ملی و تالابی برخورد می‌کند.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار