شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / بازدید فرماندار رشت از تونل های جنگی شاه عباسی
بازدید فرماندار رشت از تونل های جنگی شاه عباسی

بازدید فرماندار رشت از تونل های جنگی شاه عباسی

فرماندار رشت به اتفاق معاون برنامه ریزی و توسعه خود از تونل های جنگی شاه عباسی واقع در روستای گلسرک بخش سنگر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری همیار مردم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت، مهندس علی فتح اللهی در حاشیه بازدید از تونل های جنگی شاه عباسی با تاکید بر ثبت فوری این ابنیه به عنوان یک اثر ملی در راستای حفاظت و صیانت از آن در مقابل تخریب های طبیعی و انسانی، افزود: بایستی با قید فوریت تیم های ارزیاب و کارشناسی میراث فرهنگی جهت تشکیل پرونده ثبتی به منطقه اعزام شوند.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه آثار تاریخی نماد فرهنگ‌، هویت و تمدن یک جامعه و شهر می باشد، گفت: با توجه به قابلیت و ظرفیت های شهرستان بخش گردشگری و آثار باستانی و در راستای توسعه گردشگری شهرستان حفظ و احیای این اماکن و بناها از اولویت برخوردار است.

وی افزود: صنعت گردشگری می تواند به عنوان یکی از راه های نجات بخش شهرستان در زمینه ایجاد اشتغال، اقتصاد و مسائل اجتماعی باشد.

گفتنی است این بنا از جمله استحکامات دفاعی در تقابل با نیروهای دشمن از سمت شمال بوده که بخش دفاعی گلسرک و بخش پشتیبانی و لجستیکی آن در حوزه سرزمینی امام زاده هاشم امتداد یافته است.

دوره دقیق احداث این تونل ،کاربری سازه در دوره خودش،چگونگی فراهم آوری مصالح مورد نیاز ،چگونگی تامین آب با بررسی و کاوش امکان پذیر خواهد بود.