جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / روزنامه همشهری / بازتاب‌های یک انتصاب پرحاشیه

بازتاب‌های یک انتصاب پرحاشیه

بازتاب‌های یک انتصاب پرحاشیه

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-12-26 06:50:00Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران – شیوه برکناری مدیرعامل انجمن سینمای جوانان و معرفی جانشین او بازتابی عجیب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی داشت و با انتقاد محافل سینمایی و رسانه‌ای مواجه شد.
به گزارش همشهري، رئيس سازمان سينمايي روز شنبه با صدور حكمي سيدصادق موسوي را به سمت رئيس هيأت مديره و مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران منصوب و جانشين فريد فرخنده‌كيش كرد. اين بركناري و انتصاب چنان بدون مقدمه و شتابزده بود كه ظاهرا مديرعامل پيشين هم از ماجرا اطلاع نداشت. همين عوامل باعث شد برخي كاربران فعال در شبكه‌هاي اجتماعي آن را با شيوه بركناري وزير امور خارجه در دولت دوم محمود احمدي‌نژاد مقايسه و به‌شدت از اقدام حجت‌الله ايوبي انتقاد كنند.فرخنده‌كيش كه در تدارك براي جابه‌جايي مكان انجمن سينماي جوانان بود، شيوه بركنار شدن خود را به «سنگ زدن به شيشه» تشبيه كرد و به ايسنا گفت: من دليل بركناري‌ام را نمي‌دانم؛ فقط در يك تماس تلفني از من تشكر كردند. البته در حكم مديرعامل جديد، نكاتي ذكر شده كه هر كدام از آنها بايد اثبات شود. به‌نظرم بايد چيزهايي گم شود و شايد اين جابه‌جايي بتواند بخشي از آن موضوع را پوشش دهد.

منظور فرخنده‌كيش از «نكات متفاوت در حكم مديرعامل جديد» شايد «رهاندن انجمن سينماي جوانان از حاشيه‌ها و چالش‌هاي دست و پاگير و بي‌اهميت» و «رسيدگي فوري به مسائل و مشكلات انجمن در تهران و شهرستان‌ها» باشد كه در متن حكم ايوبي خطاب به موسوي خودنمايي مي‌كند؛ ضمن اينكه اشاره به «دانش، تجربه و شايستگي‌ها» هم ديگر عامل گلايه و انتقاد منتقدان به حكم تازه رئيس سازمان سينمايي است.

موسوي ۳۷ساله كه عمده فعاليت‌هايش تا پيش از دولت يازدهم به عرصه تئاتر و هنرهاي نمايشي محدود مي‌شد، با حضور ايوبي در سازمان سينمايي سمت‌هايي چون مديركل نمايش خانگي و مديركل حوزه رياست سازمان سينمايي را بر عهده گرفت و تمام سابقه‌اش در عرصه سينما به ۳سال اخير برمي‌گردد.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار