سه شنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / روزنامه همشهری / اکران نوروزی با بلیت شناور

اکران نوروزی با بلیت شناور

اکران نوروزی با بلیت شناور

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-20 16:17:41Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران – همزمان با قطعی شدن نمایش ۴ فیلم در اکران نوروز، رئیس شورای صنفی نمایش از تعیین قیمت بلیت سینماهای ممتاز با توافق سینمادار و پخش‌کننده به شکل هفتگی خبر داد.
به گزارش همشهري، چند روز از آغاز نمايش عمومي «خوب، بد، جلف» در سينماها مي‌گذرد؛ نخستين تجربه كارگرداني پيمان قاسمخاني كه در جشنواره سي‌وپنجم حضوري موفق داشت و حالا در اكران نوروزي هم به مرز فروش يك ميليارد توماني فقط در ۴روز نزديك شده است. خوب، بد، جلف در حالي بدون رقيب در گيشه مي‌تازد كه از يكي، دو هفته آينده ديگر فيلم‌هاي اكران نوروز وارد گردونه رقابت مي‌شوند و طبعا از فروش روزانه آن كاسته مي‌شود.

براساس تصميم شوراي صنفي نمايش، فيلم‌هاي سينمايي «سه بيگانه»، «ماجراي نيمروز» و «يك روز به‌خصوص» در ۳سرگروه ديگر اكران نوروز۹۶ روي پرده مي‌روند. در اين ميان، رقابت آخرين ساخته يك كارگردان مهاجر (مهدي مظلومي) بهترين فيلم جشنواره سي‌وپنجم فجر به كارگرداني محمدحسين مهدويان و تازه‌ترين تجربه كارگرداني همايون اسعديان، رئيس شوراي صنفي نمايش مي‌تواند جذاب و هيجان‌انگيز باشد. هر چند از همين امروز هم مي‌توان پيش‌بيني كرد تقريبا تمام گزينه‌ها براي حضور در جايگاه دوم جدول پرفروش‌ها تلاش مي‌كنند.

ابهام در سرنوشت گشت۲
روز گذشته خبري در فضاي مجازي بين علاقه‌مندان سينما دست به‌دست مي‌شد با اين مضمون كه يك منتقد پرنفوذ در ديدار با برخي نمايندگان مجلس «گشت۲» سعيد سهيلي را فيلمي مستهجن توصيف كرده و آن را براي خانواده‌ها غيرقابل نمايش دانسته است. به اين ترتيب و در شرايطي كه تصور مي‌شد تكليف قسمت دوم فيلم موفق «گشت ارشاد» براي اكران نوروز در جلسه اخير شوراي صنفي نمايش مشخص شود، خبري از گشت۲ نشد. گرچه شايد نمايش ۳فيلم طنز سه بيگانه، گشت۲ و خوب، بد، جلف در اكران نوروز چندان به مصلحت نباشد.

در انتظار ۲گزينه ديگر
با قطعي شدن نمايش ۴فيلم در اكران نوروز، ۲سرگروه سينمايي منتظر مشخص شدن نتيجه رايزني‌ها براي انتخاب ۲گزينه ديگر هستند. «رگ خواب» حميد نعمت‌الله و «آباجان» هاتف عليمرداني گزينه‌هاي اجتماعي و البته تلخ هستند و از ميان ۱۲فيلمي كه نام‌شان پيش‌تر اعلام شده بود، مي‌توان به‌احتمال نمايش «فِراري»، «هاري» «آشوب»، «كارگر ساده نيازمنديم»، «زرد» و «بدون تاريخ، بدون امضا» هم اشاره كرد.

چند مصوبه شوراي صنفي
علاوه بر روشن شدن نام ۴فيلم اكران نوروز، از چهارشنبه همين هفته چند فيلم تازه‌وارد گردونه نمايش مي‌شوند. «هلن» اميرحسين ثقفي از فردا روي پرده مي‌رود و فيلم‌هاي «شاباش» و «چهار اصفهاني در بغداد» هم به‌دليل رسيدن به كف فروش، سينماهاي خود را به «ماحي» و «افسونگر» مي‌دهند؛ فيلم‌هايي كه از آخرين يكشنبه بهمن روي پرده رفتند و فروش آنها در اين مدت چنگي به دل نزده است؛ ضمن اينكه قرار است پس از اكران نوروز، سينما آفريقا از سرگروه‌هاي سينمايي حذف شود و جاي خود را به سينما قدس بدهد.

تغيير قيمت بليت
در آخرين جلسه شوراي صنفي نمايش مقرر شد قيمت بليت پايه سينماها نسبت به سال گذشته تغيير نكند اما بهاي بليت سينماهاي ممتاز بين ۱۰ تا ۲۰هزار تومان متغير باشد. به اين ترتيب، سينماداران و پخش‌كننده‌ها براساس موقعيت جغرافيايي سالن‌هاي سينما و فيلمي كه روي پرده رفته نسبت به تعيين بهاي بليت تصميم مي‌گيرند و بر سر قيمت به توافق مي‌رسند. اين قيمت كه بايد به تصويب شوراي صنفي نمايش هم برسد، به شكل هفتگي تعيين و اعلام مي‌شود و بالا و پايين شدن آن به نوبت نمايش فيلم در صبح و عصر و شب مرتبط نخواهد بود؛ اين خبري است كه همايون اسعديان در مقام رئيس شوراي صنفي نمايش روز گذشته اعلام كرد.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار