یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / اجتماعی / اکران فیلم‌های جشنواره رشد در آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت

اکران فیلم‌های جشنواره رشد در آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت

اکران فیلم‌های جشنواره رشد در آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت

13950808001436_photoa

به گزارش همیار مردم اسماعیل ربیعی عصر امروز در کمیته اجرایی چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به عنوان یکی از قدیمی‌ترین گردهمایی اهالی هنر سینما در ایران است.

وی افزود: جشنواره مذکور بین مخاطبان خاص خود یعنی دانش‌آموزان، معلمان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت و دیگر علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت هدف از برگزاری جشنواره رشد را آموزشی و تربیتی دانست.

وی گفت: جشنواره مذکور بیانگر نقش مؤثر و عمیق سینما و هنر نمایش بر مخاطبان و بینندگان خود است و نشان می‌دهد هنر هفتم به عنوان آخرین هنر و پر مخاطب‌ترین آن توانست در طول صد سال اخیر عرصه‌های علمی‌، آموزشی و تربیتی را از آن خود کند.

ربیعی با بیان اینکه جشنواره فیلم رشد به عنوان یک رسانه آموزشی عمل می‌کند، تصریح کرد: صاحب‌نظران آموزش و پرورش به این باور دست یافتند که می‌توانند از طریق پرده سفید و جادویی بیشترین، بهترین و سریع‌ترین مفاهیم علمی، آموزشی و فرهنگی را به دانش‌آموزان منتقل کنند.

وی بیان کرد: چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و چهاردهمین جشنواره بین‌المللی دانشجو معلمان و دانش‌آموزان فیلم‌ساز ۱۴ تا ۲۱ آبان ماه جاری برگزار می‌شود.

به گفته این مسؤول، در جشنواره مذکور تعداد بسیاری فیلم از آثار انتخاب شده در دبیرخانه چهل و ششمین جشنواره فیلم رشد در سالن بانک ملی شعبه مرکزی و مدارس منتخب آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت به صورت همزمان اکران می‌شود.

وی اهداف برگزاری این جشنواره را توسعه فرهنگ به‌کارگیری فیلم آموزشی در فرآیند آموزش و برنامه‌های درسی بیان کرد.

ربیعی خاطرنشان کرد: آگاهی از تحولات و نوآوری‌های علمی از امور تربیتی و آموزش و پرورش دیگر کشورها، تبادل هنری و فرهنگی بین کشورها و بهره‌گیری از توانایی صنعت سینما در مدارس از دیگر اهداف جشنواره فیلم رشد است.

وی انتقال مفاهیم عالی، اندیشه دینی و کرامت انسانی به نسل جوان و ایجاد نشاط علمی و تربیتی را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره فیلم رشد برشمرد و گفت: این جشنواره سبب آموزش سبک زندگی دینی به دانش‌آموزان می‌شود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت پرورش خلاقیت دانش‌آموزان را یکی از اهداف اساسی برگزاری جشنواره فیلم رشد ذکر کرد.

وی اظهار کرد: از طریق کتاب‌های درسی به تنهایی نمی‌توان مطالب و پیام‌های آموزشی را به دانش‌آموزان منتقل کرد، فیلم یکی از شیوه‌های آموزشی غیرمستقیم است که می‌توان توسط آن نکات آموزشی لازم را به کودکان و نوجوانان انتقال داد.

به گفته ربیعی، اکران فیلم‌های جشنواره رشد از ۱۵ آبان آغاز و جلسه نقد و بررسی فیلم پس از نمایش آن در حضور دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

ربیعی یادآور شد: امیدواریم دست‌اندرکاران عرصه فرهنگ و هنر آموزش کشور همواره با حمایت‌ها و توجهات خود برای حفظ و پاسداشت این دستاورد عظیم آموزشی‌ ـ هنری تلاش و همتی در خور هنر اسلامی‌ ـ ایرانی داشته باشند و تداوم بخش این رخداد بزرگ باشند تا هر سال شاهد تعالی و رشد والای آن باشیم.

به گزارش فارس، در پایان جلسه مذکور هر کدام از اعضای کمیته جشنواره فیلم رشد نظرها و پیشنهادهای خود را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره ارائه کردند.
فارس

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار