جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / اقتصادی / اقتصاد خارجی / امضای قرارداد خرید کشتی از کره‌ جنوبی

امضای قرارداد خرید کشتی از کره‌ جنوبی

امضای قرارداد خرید کشتی از کره‌ جنوبی

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-12-09 18:40:58Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-12-09 18:40:58Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

همیار مردم:

نخستین قرارداد سفارش ساخت کشتی با فاینانس خارجی بعد از اجرای برجام بین کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و هیوندای کره‌جنوبی منعقد شد.

گروه صنايع سنگين هيوندايي اعلام كرد، قرار داد ساخت كشتي‌هاي كانتينري مگاسايز ۱۴ هزار و۵۰۰ TEU و تانكر‌هاي حمل مشتقات نفتي و محمولات شيميايي ۴۹هزار تني را با تأمين مالي بانك‌ها و شركت‌هاي كره‌اي با كشتيراني جمهوري اسلامي ايران در سئول منعقد كرده است.

مذاكره براي سفارش ساخت اين كشتي‌ها از دي‌ماه سال گذشته آغاز و پس از چندين دورمذاكره در سئول و تهران در نهايت منجر به امضاي قرارداد شد. در كنار اين قرارداد بر مبناي موافقتنامه اجرايي كه به امضاي طرفين رسيده، هيوندايي برنامه تبادل نظر و پيگيري همكاري فني با يكي از شركت‌هاي كشتي‌سازي‌ داخلي و استفاده از توليدات و توانمندي‌هاي فناوري شركت‌هاي دانش بنيان و توليدي ايران در ساخت و نصب تجهيزات و توليد نهايي محصولات دريايي را دارد و اين شركت متعهد شده تا نسبت به نهايي كردن برنامه آموزش نيرو، انتقال دانش طراحي، مهندسي و اطلاعات فني و مدل‌هاي نرم افزاري به يكي از شركت‌هاي سازنده كشتي داخلي حداكثرطي مدت ۴‌ماه اقدام كند.

طبق اعلام كشتيراني جمهوري اسلامي ايران، كشتي‌هاي كانتينري سفارش داده شده، ابعادي برابر با ۳۶۶ متر طول، ۴۸.۲ متر عرض و ۲۹.۹ متر ارتفاع و تانكرهاي حمل مشتقات نفتي و محمولات شيميايي، ۱۸۳ متر طول، ۳۲.۲ متر عرض و ۱۹.۱ متر ارتفاع دارند كه در نوع خود نخستين شناورهاي نسل جديد با چنين ابعادي است و نخستين كشتي ساخته شده در نيمه اول سال ۱۳۹۷ تحويل خواهد شد.

امضاي اين قرارداد منجر به نگراني‌ برخي توليد‌كنندگان داخلي شده است به‌نحوي كه گلايه حميد رضاييان، مديرعامل مجتمع كشتي‌سازي و صنايع فراساحل ايران در نشست خبري ديروز خود به‌دليل بي‌اعتمادي و استفاده نكردن از توانمندي‌هاي شركت‌هاي كشتي‌سازي‌ داخلي را به‌دنبال داشته است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار