شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / امام جمعه رشت: اسرائیل و آمریکا با وجود موشک‌های جبهه مقاومت در منطقه امنیت ندارند
امام جمعه رشت: اسرائیل و آمریکا با وجود موشک‌های جبهه مقاومت در منطقه امنیت ندارند

امام جمعه رشت: اسرائیل و آمریکا با وجود موشک‌های جبهه مقاومت در منطقه امنیت ندارند

آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به اثرات منفی بدحجابی و بی‌عفتی در جامعه اظهار داشت: بی‌عفتی و بدحجابی باعث افزایش چشم‌چرانی مردان در جامعه می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به سفارش قرآن کریم مبنی بر اینکه “به‌ کسانی که مرتکب حرام و منکرات می‌شوند تذکر دهید” خاطرنشان کرد: عدم تذکر می‌تواند سبب ایجاد یک بحران در اجتماع شود و امروز کار به جایی رسیده که بعضی از خانواده‌ها کنترل فرزندانشان از دست دادند.

آیت‌الله فلاحتی افزایش بیماری‌های روانی و خودکشی‌ را از اثرات بدحجابی در جامعه دانست و افزود: وقتی زن با بدحجابی در جامعه ظاهر می‌شود تبدیل به طعمه‌ای برای نامحرمان می‌شود و بخشی از حوادث صفحات روزنامه‌ها نیز در واقع آثار همین بدحجابی‌ و بی‌عفتی‌های عده‌ای است که حدود الهی را رعایت نمی‌کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به 12 بهمن ماه سالروز بازگشت پیروزمندانه امام خمینی(ره) به میهن ابراز داشت: شاه خائن به مدت 15 سال امام(ره) را از این مملکت دور و به خارج از کشور تبعید کرد و در تلاش بود تا رابطه امام(ره) با مردم قطع شود اما با عنایت خداوند و همت مردم، امام خمینی(ره) به میهن بازگشت و ان‌شاءالله این پرچم به دست صاحب اصلی‌اش امام زمان(عج) خواهد رسید.

وی 15 بهمن ماه سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، روز مادر و جایگاه پرعظمت زنان در جامعه اسلامی را مورد اشاره قرار داد و گفت: زن در دو مرحله از تاریخ، مظلوم بود که یکی مربوط به دوران جاهلیت می‌شود که زنان را بی‌ارزش می‌پنداشتند و دیگری در دوره رضاشاه و فرزندش که با عنوان آزادی، به زن ظلم‌ها کردند و از جایگاه و ارزش او کاستند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان افزود: عده‌ای تحقیقاتی را در کشور مطرح کردند و گفتند استان گیلان در دینداری و مسائل ارزشی در پایین‌ترین مرحله است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه ما این گونه ادعاها درباره این استان را تکذیب می‌کنیم تصریح کرد: به آن‌ها که این ادعا را داشتند می‌گوییم، زنان گیلانی را در خانواده‌ 8 هزار شهید گیلانی، در راهپیمایی‌های عظیم به‌ویژه در راهپیمایی 22 بهمن سال 98 زیر بارش برف، در مساجد، مصلی‌های نماز جمعه و برنامه‌های اهل‌بیت(ع) ببینید و جست‌وجو کنید.

آیت‌الله فلاحتی جملات به‌یادماندنی سردار شهید سلیمانی زمان حضور در گیلان را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این شهید بزرگوار گفته بود “من خود را یک گیلانی می‌دانم” افزود: زنان و مردان جامعه ما شجاعانه در مسیر انقلاب، ارزش‌های انقلاب، امام(ره) و شهدا ایستاده‌‌اند.

امام جمعه رشت با اشاره به اصلاحات اساسی مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه کشور خاطرنشان کرد: مجلس محترم حدود 30 مصوبه را در قانون بودجه گنجاند که یکی از آنها حذف ارز 4200 تومانی بود؛ ارزی که باعث قاچاق کالا می‌شد و گرانی کالاهایی همچون مرغ و دیگر کالاهای اساسی ناشی از همین ارز بود.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان حذف معافیت مالیاتی هنرمندانی که بالای 500 میلیون تومان در سال درآمد داشتند را جزو دیگر اصلاحات و اقدامات مجلس برشمرد و گفت: الزام شرکت‌های دولتی و دیگر شرکت‌ها به شفاف‌سازی میزان حقوق کارکنان برای جلوگیری از فرار مالیاتی نیز از دیگر اقدامات است.

وی با اشاره به نقشه‌های شوم رئیس جمهور جدید آمریکا خاطرنشان کرد: اقدامات اخیر او نشان می‌دهد که سیاست رفیق گذشته‌اش اوباما را دنبال می‌کند؛ همانطور که ده‌ها امتیاز از جمهوری اسلامی گرفتند اما صدها بلا به سر جمهوری اسلامی آوردند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: اخیراً ریاض عربستان با چندین موشک بالستیک مواجه شد؛ موشک‌هایی که از ناحیه ایران و یمن نبوده بلکه از سوی گروه “وعدالحق” عراق بود؛ با این هدف که ما انتقام خون شهدایمان را می‌گیریم.

آیت‌الله فلاحتی افزود: اسرائیل بداند دیگر در منطقه امنیتی ندارد و آمریکا هم جایی در منطقه ندارد و گور خودشان را کنده‌اند زیرا امروز موشک‌های بالستیک در اختیار کل جبهه مقاومت است و ما نیز خدا را شاکریم که در سایه خون شهدا، درایت رهبر معظم انقلاب و مقاومت مردم روح تازه‌ای در کالبد جبهه مقاومت دمیده شده است و این موفقیت‌ها در سایه توجه خداوند و امام زمان(عج) به‌دست آمده است.