دوشنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / گیلان / اعتکاف از گسترش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می کند

اعتکاف از گسترش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می کند

اعتکاف از گسترش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می کند

به گزارش همیار مردم

علیرضا انصاری، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری رشت، امروز (۲۳ اسفند) در نشست هماهنگی ستاد اعتکاف این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد اظهار کرد: اعتکاف نقش اجتماعی و معنوی ارزشمندی دارد.

وی با بیان اینکه دین اسلام دین خلوت گزینی نیست گفت: در مراسم اعتکاف به مدت سه روز انسان بدور از همه دغدغه‌های مادی به درگاه الهی تقرب می جوید تا خالق هستی اش را بیش از پیش بشناسد.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری رشت اذعان کرد: در اعتکاف برخی ها که آرامش روحی و روانی ندارند به آرامش خواهند رسید، برخی‌ها که آرامش دارند، به آرایش معنوی دست خواهند یافت.

انصاری تصریح کرد: تقویت باورهای دینی، جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و گسترش آن، آرامش و نزدیکی به معبود و … از مزایای مراسم اعتکاف شمرده می شود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های اعتکاف پر محتوا باشد افزود: از قاریان برجسته گیلانی در مراسم اعتکاف بهره گرفته شود.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری رشت اظهار کرد: امنیت و رفاه حال معتکفین در مساجد مورد توجه قرار گرفته و با بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های مردمی مراسم پر فیض اعتکاف بیش از سال‌های گذشته باشکوه تر برگزار شود.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار