جمعه , سپتامبر 30 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / استاندار گیلان مطرح کرد:لزوم توجه به سند تحول بنیادین به ویژه در زمینه هدایت تحصیلی
استاندار گیلان مطرح کرد:لزوم توجه به سند تحول بنیادین به ویژه در زمینه هدایت تحصیلی

استاندار گیلان مطرح کرد:لزوم توجه به سند تحول بنیادین به ویژه در زمینه هدایت تحصیلی

به گزارش پایگاه خبری همیار مردم ،استاندار گیلان از آماده‌سازی اجرای پروژه مهر، شروع سال تحصیلی و همچنین انجام سنجش نوآموزان مطابق با الزامات کرونایی و توصیه های بهداشتی خبر داد.
ارسلان زارع صبح امروز (پنجشنبه) در دیدار معاون حقوقی و امور پارلمانی وزیر آموزش و پرورش، این نهاد را از اساسی ترین نهادهایی دانست که عامل توسعه هر کشور است و گام برداشتن در این مسیر را سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

وی افزود: طی سال‌های اخیر بویژه شرایط کرونایی، فعالیت معلمان دوچندان شده و کادر آموزشی برای متوقف نماندن فرآیند آموزش دقت بیشتری داشتند.
وی به نقش‌آفرینی مؤثر شبکه آموزشی شاد در مسیر آموزش دانش آموزان اشاره و با بیان اینکه کرونا علیرغم آسیب‌ها، زمینه‌ساز توسعه دولت الکترونیک نیز بوده، گفت: آموزش و پرورش از توجه به موضوع تربیت نیز غافل نشده و امیدواریم با مهیا شدن شرایط، شاهد حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس طی سال تحصیلی آینده باشیم.
نماینده عالی دولت در گیلان به گزارش های واصله مبنی بر آماده‌سازی اجرای پروژه مهر و شروع سال تحصیلی و انجام سنجش نوآموزان اشاره و اظهار کرد: تجارب موفقی همچون برگزاری کنکور سراسری با بهترین استانداردها، کمک شایان توجهی برای طی این فرآیند در شرایط مناسب می‌کند.
وی به اهتمام دولت برای واکسیناسیون کادر آموزشی اشاره کرد و افزود: خبرهای خوب تولید واکسن داخلی و تکمیل چرخه واردات بسترساز رفع نگرانی ها خواهد بود.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه رتبه‌های خوب گیلان در کنکور طی سال‌های اخیر نشان‌دهنده وحود ظرفیت‌های بالا در این استان است، گفت: سند تحول بنیادین بویژه در هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف باید مورد توجه باشد چراکه استفاده از ظرفیت بی‌بدیل آموزش و پرورش ما را به توسعه پایدار می‌رساند.
در این دیدار معاون حقوقی و امور پارلمانی وزیر آموزش و پرورش به اشراف و تسلط خوب استاندار گیلان در خصوص موضوعات مرتبط با آموزش و پرورش اشاره و با ابلاغ پیام خداقوت وزیر به دکتر زارع، گفت: جمعیت کثیری از کشور با آموزش و پرورش ارتباط دارند و حضور بیش از ۱۶ میلیون کاربر در شبکه آموزشی شاد و دریافت خدمات توسط آنان یکی از افتخارات ماست.
دکتر احمدی لاشکی به تلاش‌های صورت گرفته در راستای استفاده از ظرفیت خیران برای دراختیار گذاشتن امکانات سخت‌افزاری همچون تلفن همراه و تبلت برای نیازمندان و اجرای طرح “هر دانش آموز یک تبلت” اشاره و خاطرنشان کرد: در این مسیر ۳۰۰ هزار تبلت به نیازمندان تحویل داده شد که مردم و خیران نیز کمک قابل توجهی کردند.
وی ابراز امیدواری کرد که با انجام واکسیناسیون بتوانیم شاهد حضور فیزیکی دانش‌آموزان باشیم اما با این وجود ابزارهای فضای مجازی و شبکه آموزشی تعطیل نخواهد شد.