شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / استاندار گیلان: بانک‌ها در روند پرداخت اعطای تسهیلات فعالانه عمل کنند
استاندار گیلان: بانک‌ها در روند پرداخت اعطای تسهیلات فعالانه عمل کنند

استاندار گیلان: بانک‌ها در روند پرداخت اعطای تسهیلات فعالانه عمل کنند

ارسلان زارع شامگاه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان با گرامیداشت سرآغاز دهه مبارک فجر اظهار داشت: این انقلاب در چهار دهه گذشته از هرگونه دسیسه دشمن مصون مانده و مسیر تعالی را سپری کرده است.

استاندار گیلان ستاد اقتصاد مقاومتی را در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر این موضوع، دولت نیز با به‌کارگیری برنامه‌های منظم و پیوسته درصدد است گام‌ مهمی در راستای تحقق شعار‌های سال متناسب با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بردارد.

زارع خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی از شاخص‌های ارزیابی مدیران دستگاه‌‌های اجرایی و بانک‌های عامل  است و برای اجرای آن دسته از طرح‌هایی که قابلیت بهره‌برداری تا پایان سال را دارند اقدامات لازم صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان به معطلی برخی از پرونده‌های اعطای تسهیلات به کارآفرینان در شعب بانکی اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار دارم کمیسیون هماهنگی بانک‌ها نبست به رسیدگی در روند پرداخت قانونی این پروند‌ه‌ها ورود جدی کند. 

زارع با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه‌‌ها پس‌از تعریف پروژه‌ها شخصا پیگیر روند اجرای آن باید باشند تصریح کرد: برخی از دستگاه‌ها همچون جهادکشاورزی قابلیت چندوجهی دارند و باید در حوزه‌های مختلف فعالانه عمل کنند.

استاندار گیلان عنوان کرد: آن دسته از واحدهای تولیدی که با همه دشواری‌های ناشی از کرونا توانستند به‌صورت هنرمندانه از مشکلات عبور و اشتغال مجموعه تولیدی خود را حفظ کنند، شایسته حمایت هستند.

وی توسعه اشتغال و تأثیر پروژه‌ها در توسعه استان را جز انتظارات خود از مدیران و فرمانداران در سال 1400 دانست و عنوان کرد: باتوجه به اینکه فرمانداران در تحقق پروژه‌ها نقش موثری دارند باید قبل از تعریف هر پروژه‌ای نظر فرمانداری دریافت شود تا حین اجرا مشکلی رخ ندهد.

زارع ساماندهی و بهسازی آب‌بندان‌ها را نیز یکی از پروژه‌های جامع در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری و ایجاد اشتغال دانست و گفت: فرمانداران از ظرفیت حدود 9 هزار هکتاری آب‌بندان‌ها در سال آینده برای تحقق یک جهش بهره ببرند.

به گزارش تسنیم، در این جلسه هریک از اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان ضمن ارائه گزارش‌هایی از روند پیشرفت پروژه‌های دستگاه تحت مدیریت خود، طرح‌ها و پروژه‌های پیشنهادی قابل تحقق در سال 1400 را نیز معرفی کردند.