جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / بین المللی / آمریکا به کشتار غیرنظامیان در عراق اعتراف کرد

آمریکا به کشتار غیرنظامیان در عراق اعتراف کرد

آمریکا به کشتار غیرنظامیان در عراق اعتراف کرد

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-12-30 11:47:31Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comÿRäšzý¯

جهان > خلیج‌ فارس – همشهری آنلاین:
فرماندهی نظامی آمریکا در خاورمیانه اعتراف کرد که در یکی از حمله‌های هوایی در موصل احتمالا غیرنظامیان نیز کشته شده‌اند.
به گزارش ايرنا به نقل از گزارش روز جمعه خبرگزاری فرانسه، سنتکام یا مرکز فرماندهی نظامی آمریکا در خاورمیانه اعلام کرد که هواپیماهای ائتلاف آمریکا یک خودروی حامل تروریست های داعش را در منطقه ای از موصل هدف قرار داد که بعدها متوجه شد این منطقه پارکینگ یک مجتمع بیمارستانی بوده و به کشته شدن غیرنظامیان منجر شده است.

عملیات آزادسازی موصل در ۱۷ اکتبر (۲۶ مهرماه) با پیام حیدر العبادی نخست وزیر عراق آغاز شد. این عملیات که ائتلاف به اصطلاح ضد داعش آمریکا نیز از آن پشتیبانی می کند، اکنون وارد دومین مرحله شده است. موصل بیش از ۲ سال است که در اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد.

سنتکام وعده داده است که حادثه کشتار غیرنظامیان موصلی را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد و یافته های تحقیقات خود را به صورت شفاف منتشر می کند.

ائتلاف آمریکا مدعی است که بمباران مواضع داعش با دقت تمام با هدف جلوگیری از تلفات غیرنظامی صورت می گیرد. با این حال، ائتلاف مذکور تاکنون به دست کم ۱۷۳ مورد کشتار غیرنظامیان در حمله های هوایی به عراق و سوریه اعتراف کرده است؛ رقمی که ناظران مستقل معتقدند که بسیار کمتر از آمار واقعی تلفات غیرنظامی حمله های آمریکا است.

گروه غیردولتی ‘ایروارز’ مستقر در لندن برآورد کرده است که حمله های ائتلاف به اصطلاح ضد داعش تاکنون بیش از ۲ هزار غیرنظامی را به کام مرگ کشیده است.

ائتلاف آمریکا علاوه بر کشتار غیرنظامیان، بارها مواضع نیروهای عراقی را در عملیات مبارزه با داعش هدف قرار داده است. واشنگتن از این موارد تحت عنوان ‘اشتباه’ یاد کرده است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار