چهارشنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / اقتصادی / اقتصاد داخلی / آخرین خبر از پوشش بیمه‌ای نوسانات ارزی

آخرین خبر از پوشش بیمه‌ای نوسانات ارزی

آخرین خبر از پوشش بیمه‌ای نوسانات ارزی

1448793025191_farhangnews_137133-392649-1438226823-th3

مصوبه پوشش بیمه نوسانات نرخ ارز در انتظار اعلام نرخ‌های مربوطه توسط هیات دولت است.

به گزارش همیار مردم، مصوبه‌ مربوط به پوشش نوسانات مربوط به نوسانات نرخ ارز توسط صندوق ضمانت صادرات ایران به هیئت دولت ارسال شده و در انتظار اعلام نرخ‌های مربوطه توسط هیات دولت به منظور ابلاغ و اجرا است.

در این مصوبه شرایط عمومی بیمه‌نامه نوسانات ارزی تصویب شده و به منظور اجرایی شدن تنها در انتظار اعلام نرخ‌های مربوطه توسط هیئت دولت است. این مصوبه در حال حاضر در کمیسیون اقتصادی دولت در حال رسیدگی است و به احتمال بسیار زیاد طی یکی – دو ماه آینده ابلاغ و به مرحله اجرا درمی‌آید.

از مزیت‌های مصوبه پوشش بیمه‌ای نوسانات نرخ ارز این است که ریسک‌های اعتباری یعنی عدم بازپرداخت برای خریداران و صادرکنندگان مدنظر قرار گرفته و اگر نتوانند در سررسید تعیین شده پول خود را دریافت کنند صندوق ضمانت صادرات جبران خسارت می‌کند.

آرش شهرآیینی عضو صندوق ضمانت صادرات با اعلام این خبر به ایسنا در رابطه با علت پوشش بیمه‌ای نوسانات نرخ ارز توضیح داد: ریسک نوسانات نرخ ارز صادرکنندگان را نگران می‌کند که به دلیل نوسان‌های ارزی دچار خسارت شوند اما با در نظر گرفتن پوشش بیمه‌ای نوسانات نرخ ارز این دغدغه صادرکنندگان برطرف می‌شود تا بتوانند با شرایط بهتری کار خود را انجام دهند.

ایسنا

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار